Predĺženie termínu prihlásenia do súťaže EFEKTIA

Organizátori súťaže EFEKTIA sa na základe žiadostí viacerých potenciálnych prihlasovateľov rozhodli predĺžiť termín na prihlasovanie projektov do 14. mája 2017.

Jeden z prihlásených projektov – riešenie vykurovacieho systému v Psychiatrickej liečebni Samuela Bluma v Plešivci.

Skvelá správa pre všetkých, ktorí nestihli prihlásiť svoj projekt do súťaže EFEKTIA 2017 (www.efektia.sk). Asociácia poskytovateľov energetických služieb (APES-SK) sa spolu s partnermi rozhodla na základe viacerých žiadostí predĺžiť termín na prihlasovanie projektov až do 14. mája 2017. Šancu na zisk ocenenia za energetickú efektívnosť tak organizátori dávajú ďalším subjektom zo súkromného aj z verejného sektora.

„Aktuálne máme prihlásené viac ako dve desiatky skvelých projektov. Keďže ide o pilotný ročník, rozhodli sme sa urobiť výnimku a vyhovieť žiadostiam o predĺženie termínu na prihlásenie. Teší nás, že záujem o tému energetickej efektívnosti na Slovensku rastie. Sme presvedčení, že prihlásené projekty budú skvelým príkladom pre ďalších, pretože potenciál v oblasti energetických úspor na Slovensku je veľký,“ hovorí Marcel Lauko, predseda Správnej rady APES-SK.

Najlepšie projekty v oblasti energetickej efektívnosti budú vyhlásené 19.6.2017 v rámci konferencie EFEKTIA 2017 v bratislavskom v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave. Ocenenia EFEKTIA 2017 za energetickú efektívnosť odovzdá podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu pán Maroš Šefčovič, ktorý osobne prevzal záštitu nad projektom EFEKTIA..

O ocenenie EFEKTIA sa môžu uchádzať podnikateľské subjekty, štátne a verejné inštitúcie, obce a mestá so sídlom na území SR, ktoré zrealizovali projekt zameraný na energetickú efektívnosť.

Dlhodobou ambíciou projektu EFEKTIA je získať verejné uznanie pre progresívne mestá, obce, organizácie a spoločnosti, ktoré vlastnou aktivitou prispievajú k efektívnemu využívaniu energií. Ukázať ich ďalším ako pozitívne a nasledovaniahodné príklady. Tie najlepšie oceniť certifikátom, aby aj ich klienti, partneri či obyvatelia mesta vedeli, že svoju činnosť vykonávajú zodpovedne, znižujú náklady na energie a prispievajú tým aj ku skvalitňovaniu životného prostredia.